Izvēloties apavus, mēs vispirms pievēršam uzmanību to ārējam izskatam, dizainam un dekoratīviem elementiem. Tomēr, pirms iegādāties jaunu pāri, vērts pārliecināties, ka apavi nesagādās diskomfortu, tos valkājot.


1. Įsitikinkite, kad batų nosis ir kulnas išlaiko savo formą.

 Kokybiška  avalynė išlaiko bato formą ir tuo pačiu yra elastinga. Kad įsitikintumėte kokybe, apsiaukite abu batus ir pastovėkite su jais. Iš pradžių ant kulnų, o paskui ant pirštų galų. Jeigu ant avalynės neatsirado jokių raukšlių, reiškia, kad batai kokybiški ir išlaikys savo formą. 

2. Dydį rinkitės pagal tą pėdą, kuri yra didesnė.

Kaip visi mes žinome, visame pasaulyje nėra žmogaus, kurio pėdos būtų idealiai vienodos. Kartais skirtumas tarp dešinės ir kairės pėdos būna akivaizdus. Todėl prieš perkant avalynę, būtina pasimatuoti pilną batų porą.

3. Atkreipkite dėmesį į pado lankstumą.

Pagrindinė avalynės dalis yra bato padas. Būtent pagal padą galima nustatyti išsirinktos avalynės patogumą ir kokybę. Svarbu, kad padas būtų pakankamai lankstus. Norėdami patikrinti pado lankstumą, paimkite batą ir  kilstelkite į viršų bato priekį. Avalynės padas turi pasiduoti lankstymui.

4. Apžiūrėkite avalynės vidų. 

Įkiškite ranką į batą, braukite delnu per šonus, jus neturite jausti jokių defektų ir siūlių. Visas batų vidus turi būti minkštas, kitaip avalynė gali pritrinti jums kojas.

5. Taisyklė  «3metrai»

Matuojantis batus, turite su jais pasivaikščioti po parduotuvę. Norėdami suprasti ar avalynė jums tinkama, nueitas atstumas turi būti ne mažesnis nei 3 metrai. 

6. Avalynę pirkite vakare.

Geriausia naują avalynę rinktis antroje dienos pusėje, nes ryte pasirinkti batai, vakare jau gali spausti. Vakarop kojos patinsta, todėl tam, kad avalynė būtų jums patogi, rekomenduojama pirkti vakare.

1.      Atkreipkite dėmesį į pado lankstumą.